Projekt: AMW dostępna dla osób z niepełnosprawnościami
piątek, 03 kwiecień 2020 15:13

Projekt: AMW dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dla osób z niepełnosprawnościami. Obejmuje on wdrożenie kompleksowego programu zakładającego zmiany organizacyjne, proceduralne w zakresie kształcenia, technologiczne, architektoniczne oraz realizację działań podnoszących świadomość i kompetencje kadry uczelni oraz studentów. Projekt rozpoczął się w styczniu 2020 roku i potrwa do czerwca 2023 roku.

W jego ramach realizowane będą, między innymi, następujące formy wsparcia:

  • dostosowanie systemu elektronicznej rekrutacji dla kandydatów z niepełnosprawnościami zgodnie ze standardami WCAG;
  • zakup sprzętu specjalistycznego umożliwiającego pełne uczestnictwo w procesie kształcenia studentom z niepełnosprawnościami;
  • szkolenia dla pracowników AMW oraz studentów z niepełnosprawnościami w zakresie korzystania ze sprzętów i technologii wspierających proce kształcenia;
  • kursy polskiego języka migowego.

Uważamy, że podjęte działania umożliwią pełną integrację studentów z niepełnosprawnościami ze społecznością akademicką AMW.

UWAGA !

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi ograniczeniami nastąpiłazmiana organizacji pracy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych

Biuro do czasu przywrócenia normalnej pracy uczelni i zajęć dydaktycznych przechodzi na tryb pracy zdalnej. Wszelkie sprawy, pytania i wątpliwości prosimy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, na adres:

- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pełnomocnik Rektora-Komendanta ds. studentów niepełnosprawnych

- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) działa od 01.01.2020 roku w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na rzecz studentów, doktorantów i pracowników będących osobami niepełnosprawnymi.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia