fbpx

Legia Akademicka

LA MON 2021

mon logoamw logola logoBiuro ZŻRP

 

W grudniu 2017 roku Akademia Marynarki Wojennej przystąpiła do pilotażowej edycji projektu MON pt. „Legia Akademicka” finansowanego ze środków MNISW. Aktualnie nasza uczelnia realizuję IV edycję tego programu MON koordynowanego przez Biuro Programu „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.  W roku 2021 na AMW zostaną przeprowadzone zajęcia teoretyczne w ramach Modułu Podstawowego (szeregowego) oraz Modułu Podoficerskiego. Planuje się utworzyć po 4 grupy szkoleniowe w każdym module po 25-30 osób każda. Szkolenie jest dostępne dla studentów cywilnych AMW oraz innych uczelni z regionu! Wymagany jest status studenta (dzienny lub zaoczny) oraz polskie obywatelstwo. Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

 

Czytaj więcej o Legii Akademickiej na stronach MON:

 

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/legia-akademicka

 

https://www.wojsko-polskie.pl/legia-akademicka/

 

Terminy realizacji projektu na AMW

Rozpoczęcie rekrutacji (Werbunek) 08.02.2021, Zakończenie 28.02.2020

 

Rejestracja jest 2 częściowa!!!

 

 

Część pierwsza to ankieta elektroniczna, dostępna na stronie AMW, link do ankiety:

 

ANKIETA ELEKTRONICZNA

 

 

Część druga, polega na pobraniu Wniosku w PDF ze strony AMW i fizyczne złożenie go w Tymczasowym Punkcie Obsługi Studenta AMW (Biblioteka Głowna AMW)

 

WNIOSEK O PRZYSTĄPIENIE DO PROGRAMU LEGIA AKADEMICKA

 

godziny otwarcia: TPOS poniedziałek – piątek, w godz. 10.00-11.00. lub przesłanie pocztą na adres AMW z dopiskiem „Legia Akademicka 2021” UWAGA: decyduje data wpływu na AMW a nie data stempla pocztowego!

 

Link do informacji o godzinach pracy Tymczasowego Punktu Obsługi Studenta: http://samorzad.amw.gdynia.pl/tymczasowy-punkt-obslugi-studenta/

 

Zasady ogólne realizacji IV edycji programu LA na AMW :

 

Szkolenie jest realizowane w Module teoretycznym na poziomie podstawowym (szeregowego) i podoficerskim, można realizować oba moduły

 

Szkolenie jest dostępne osób posiadających status STUDENTA studiów dziennych i zaocznych dowolnej uczelni krajowej, wyłącznie dla obywateli polskich. (studia podyplomowe oraz doktoranckie nie uprawniają do udziału w szkoleniu). Przewidujemy 120 miejsc (4 grupy) w każdym module, z czego min. 30  dla studentów z innych uczelni, decyduje kolejność zgłoszeń!!!!

 

W przypadku studentów z AMW pierwszeństwo w rozpatrywaniu wniosków będą mieli studenci biorący udział w projektach rozwoju kompetencji POWER (są jeszcze miejsca na szkolenia w ABK, link https://amw.gdynia.pl/index.php/uczelnia/finansowane-ze-srodkow-efs/item/3458-modul-abk-nr-projektu-powr-03-05-00-00-z001-18-00 ) oraz osoby które się zgłosiły do III edycji w roku 2020 i nadal mają status studenta!

 

Terminy i tryb realizacji zajęć (wstępnie planowany)

 

Zajęcia zostaną zrealizowane w Marcu (moduł podstawowy) i Kwietniu (moduł podoficerski). Planowane są dwa tryby realizacji zajęć: weekendowy 3 dni (piątek 17.00-19.00 , Sobota-Niedziela 08.00 – 18.00) oraz wieczorowy 8 dni (pon-czwartek 16.00 – 20.00). dokładna ilość grup w danym trybie szkolenia zależy od wyników rekrutacji!! Rozpoczęcie zajęć planuje się na 5 marca 2021 roku. Godziny i terminy mogą ulec zmianie.

 

LA procenty

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia