fbpx
poniedziałek, 03 06 2019 14:47

Wicemistrzowie Polski w Biathlonie Letnim

Napisał

Reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej zostali drużynowymi wicemistrzami Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim! Mistrzostwa przeprowadzone zostały w dniach 31 maja – 2 czerwca br. na terenie Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie – Kościelisko w ścisłym otoczeniu polskich Tatr. Zgromadziły na starcie ok. 150 zawodników z całego kraju, w tym broniących tytułu drużynowego mistrza kraju reprezentantów AMW. Poziom tegorocznej rywalizacji okazał się  jednak niezwykle wysoki.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzona została konkurencja tzw. „klasyczna”, która polegała na pokonaniu w ubiorze sportowym pięciu pętli o długości 1,5 km i wykonaniu w międzyczasie 4 strzelań do 5 celów z karabinka biathlonowego.  Drugiego dnia rozegrano bieg sprinterski w umundurowaniu na dystansie 3 x 1 km z dwoma strzelaniami. W tej konkurencji srebro i tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła bsm. pchor. Kinga Tomaszewska!

1

Dobre i równe rezultaty pozostałych reprezentantów dawały nadzieję na wysoki wynik w rywalizacji sztafetowej, która została zaplanowana na trzeci dzień mistrzostw, i do której zgłoszono 30 drużyn z całego kraju. Konkurencja była powtórzeniem dystansu „Sprint” przez sztafetę czterech zawodników. Pomimo odczuwalnego już zmęczenia nasza drużyna w składzie: ppor. mar. Paweł Tusk wraz podchorążymi Hubertem Kupisem i Mikołajem Antkowiakiem, a także Kamilem Stańczykiem w komplecie wyśrubowała jeszcze swoje wyniki z dnia poprzedniego. Jednak w związku z pechowym zacięciem na strzelnicy, po niezwykle emocjonującej walce pokonała linię mety zaledwie kilka sekund za zwycięską Służbą Ochrony Państwa, zdobywając tym samym tytuł wicemistrzowski. Trzecia wśród służb okazała się 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana.

Dodatkowo w ostatecznej klasyfikacji bsm. pchor. Kinga Tomaszewska zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej całych mistrzostw wśród kobiet, a st. mat pchor. Hubert Kupis został najlepszym marynarzem.