Władze | Prorektor ds. nauki

Władze | Prorektor ds. nauki

 T Kniaziewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROREKTOR DS. NAUKI
kmdr rez. dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz, prof. AMW

tel. 261 26 26 25
fax. 261 26 626 25 03
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kmdr dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz, prof. AMW po ukończeniu w 1988 r. Technikum Budowy Okrętów im. Conradich w Gdańsku, został przyjęty na studia na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej. 

Po promocji na stopień podporucznika marynarki oraz uzyskaniu w 1993 r. tytułu magistra inżyniera mechanika w specjalności „maszyny i siłownie okrętowe”, został skierowany na staż na stanowisko oficera mechanika na korwecie ORP „Kaszub”, wchodzącego w skład 11dDS w Helu. 

W 1994 r. rozpoczął służbę na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym, na stanowisku starszego asystenta w Instytucie Technicznej Eksploatacji Okrętów. 
W 1999 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych nadany uchwałą Rady Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego w wyniku obrony pracy doktorskiej na temat metodyki pomiaru emisji związków toksycznych w spalinach silników okrętowych. 

W latach 2011 -2014 pełni funkcję kierownika Zakład Eksploatacji Siłowni Okrętowych w Instytucie Budowy i Eksploatacji Okrętów. 

W roku 2014 Rada Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej, na podstawie oceny ogólnej dorobku naukowego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt. „Modelowanie procesów emisji spalin okrętowych tłokowych silników spalinowych napędu głównego w rzeczywistych warunkach eksploatacji”, nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych. 

Od 2014 r pełni funkcję dyrektora Instytutu Budowy i Eksploatacji Okrętów, a od 2016 r. zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego AMW. W dniu 9 stycznia 2017 r. kmdr dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz został wybrany na funkcję prorektora ds. nauki.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia