Akademickie Centrum Sportowe | Obiekty

Akademickie Centrum Sportowe | Obiekty

7 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej. Otwarcia dokonali Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego) płk dr Jarosław Kraszewski, Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, były Rektor - Komendant kontradmirał dr Czesław Dyrcz  oraz Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Rozbudowę i modernizację istniejącej hali sportowej rozpoczęto w lipcu 2014 r. Zgodnie z założeniami na bazie dotychczasowej hali sportowej powstał obiekt, w skład którego wchodzą:

–  arena główna – boisko sportowe o wymiarach 22×44 m ze składaną trybuną na 200 osób,

–  sala wielofunkcyjna o wymiarach 18×31 m,

–  sala do walki w bliskim kontakcie,

–  siłownia,

–  ścianka wspinaczkowa,

–  hol główny z szatniami, recepcją, toaletami, zapleczem socjalnym dla personelu i pomieszczeniami technicznymi,

–  korytarz z szatniami i zespołem sanitarnym oraz pomieszczeniem pierwszej pomocy,

–  zespół saun,

–  sala wykładowa,

–  pomieszczenia kadry i trenerów.

Powierzchnia całkowita kompleksu wynosi ponad 4100 m2, a kubatura 28213,2 m3.

Arena główna przeznaczona jest do gier zespołowych: piłka ręczna, koszykówka, futsal, unihokej, rugby tag, piłka siatkowa oraz sportów indywidualnych takich jaki badminton, tenis ziemny. W sali wielofunkcyjnej prowadzone są zajęcia z gier zespołowych, gimnastyki, ścianki wspinaczkowej oraz fitness. W sali do walki w bliskim kontakcie odbywają się zajęcia z judo, karate, samoobrony, aikido itp. W strefie arodobowej i siłowni można korzystać z wielu specjalistycznych urządzeń sportowych (bieżnie, rowery stacjonarne, orbitreki, atlasy itp.). Obiekt został wybudowany z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej i środków własnych za kwotę 21,2 mln.


Od października 2017 r. do chwili obecnej trwa budowa basenu. To druga część planowanej inwestycji w rozbudowę obiektów sportowych na terenie AMW. Kolejnym etapem będzie budowy stadionu lekkoatletycznego. Każdy kolejny etap rozbudowy niewątpliwie przyczyni się do uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć co ma bezpośredni wpływ na wzrost poziomu wyszkolenia fizycznego podchorążych, studentów, kadry, pracowników i innych osób korzystających z obiektu.  

Basen którego zakończenie prac planowane jest na lipiec 2019 służyć będzie nie tylko pływakom, ale także nurkom. Obiekt będzie złożony z ośmiotorowego basenu o długości 25 metrów i wielofunkcyjnego basenu szkoleniowego z ruchomym dnem. Przebudowie ulegnie hol - zmieni się lokalizacja pokoi instruktorów (z zapleczem sanitarnym) oraz pomieszczeń odnowy biologicznej.


Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2019 roku. Koszt budowy to 26,5 mln zł. Fundusze w większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ze środków własnych uczelni.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia