Nazwa zadania: Modernizacja Laboratorium Eksploatacji Okrętowych Urządzeń Elektrycznych
Inwestycja zrealizowana w AMW w roku 2024
Zrealizowana inwestycja jest bezpośrednio związana z kształceniem. Celem inwestycji był zakup stanowisk dydaktycznych, symulatorów, urządzeń, wyposażenia, sprzętu komputerowego i pomiarowego oraz środków ochrony przeciwporażeniowej na potrzeby Laboratorium Eksploatacji Okrętowych Urządzeń Elektrycznych Katedry Elektrotechniki Okrętowej AMW. Modernizacja pozwoliła na poprawę jakości, bezpieczeństwa i efektywności procesu kształcenia podchorążych, studentów i kursantów AMW poprzez wymianę i uzupełnienie wyposażenia laboratorium, bezpośrednio wykorzystywanego w procesie dydaktycznym. Inwestycja wspierać będzie kształcenie podchorążych w zakresie eksploatacji okrętowych urządzeń elektrycznych i przedmiotów z zakresu okrętowej infrastruktury elektrycznej (elektroenergetyka, maszyny i napędy elektryczne, diagnostyka sieci i urządzeń elektrycznych), które stanowią ważną część programu studiów na kierunkach: Mechatronika, Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka, Automatyka i Robotyka.
Zmodernizowane laboratorium, uzupełnione o fizyczną realizację w pełni funkcjonalnej elektrowni, pozwala na pracę studenta z rzeczywistymi urządzeniami stosowanymi w technice wojskowej oraz nowoczesnym sprzętem pomiarowym i instalacyjnym.



