fbpx
niedziela, 07 07 2024 19:56

„Trenuj z wojskiem 5” w AMW

Napisał

6 lipca br. w Akademii Marynarki Wojennej odbyła się kolejna edycja akcji „Trenuj z wojskiem 5”. 124 osoby z całej Polski wzięło udział w bezpłatnym, profesjonalnym przeszkoleniu wojskowym, prowadzonym przez wykwalifikowaną kadrę i pracowników AMW. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

 

Po rejestracji i podziale na grupy szkoleniowe, zgodnie z tradycją, punktualnie o godz. 08:00, na placu apelowym odbyła się ceremonia podniesienia flagi państwowej na maszt. Następnie koordynator projektu kmdr por. Bartosz Kucharski zapoznał z planem oraz omówił warunki bezpieczeństwa zajęć. Kolejnym punktem była prezentacja oferty dydaktycznej, warunków kształcenia w AMW, którą przedstawił kmdr por. rez. dr Radosław Maślak.

 

Zróżnicowana tematyka zajęć obejmowała m.in.: szkolenie strzeleckie, taktyczne, OBPMR - nakładanie maski przeciwgazowej oraz odzieży ochronnej, rodzaje skażeń, zagrożeń i alarmów, szkolenie medyczne, podstawy reagowania w sytuacjach wystąpienia zagrożenia publicznego, zajęcia w ACS: indywidualne techniki ratunkowe na basenie oraz zajęcia z w-f – walka w bliskim kontakcie, podstawy survivalu, wizyta na ORP Jastrząb.

 

Podczas przerwy obiadowej uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić, czy grochówka wojskowa zasługuje na swoją opinię, poznać historię AMW, zapoznać się z ofertą WCR Gdynia. Na koniec, na placu apelowym każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie uczestników szkolenia, zdyscyplinowanie i najważniejsze - dobra energia. Czekamy na kolejne szkolenia.

 

Galeria: fot. K.Miłosz https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/5267-szkolenia-wojskowe-dla-kazdego-w-projekcie-trenuj-z-wojskiem-6-07-2024

 

Media:

https://gdansk.tvp.pl/79166765/trening-z-marynarka-wojenna

https://www.gospodarkamorska.pl/szkolenia-wojskowe-w-akademii-marynarki-wojennej-trwa-akcja-trenuj-z-wojskiem-79083

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia