fbpx
wtorek, 21 05 2024 10:27

Charytatywny Marsz Nordic Walking wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego

Napisał

W dniach 13 - 19 maja br. odbyło się wyjątkowe wydarzenie z udziałem podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni  „Marsz Nordic Walking wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego” wspierający zbiórkę charytatywną środków finansowych dla Róży Bobowskiej i Szymona Żołdaka. Całość trasy wynosiła 583 kilometry i była podzielona na odcinki: Świnoujście – Kołobrzeg – Darłówko – Łeba – Władysławowo – Hel – Władysławowo – Sobieszewo – Mikoszewo – Piaski. Podchorążowie pokonali trasę na dwóch odcinkach, z Kołobrzegu do Darłówka oraz z Łeby do Władysławowa pokonując łącznie 130 kilometrów.

 

Tak to wyjątkowe wydarzenie przedstawił w relacji - uczestnik st. mar. spec. pchor. Łukasz Hrysiak: Pierwsza grupa podchorążych wyruszyła spod latarni morskiej w Kołobrzegu o 09:30 wraz z Panem chorążym Rafałem Błądkiem, który przeszedł wszystkie odcinki trasy. Ze względu na wymagające warunki na plaży podchorążowie dotarli do Darłówka po 12 godzinach marszu z jedną krótką przerwą na zmianę ubioru i posiłek. Druga grupa wyruszyła ze wschodniej części falochronu Łeba o godzinie 09:40. Pogoda wyjątkowo dopisywała, bo słońce ani na chwilę nie opuszczało grupy. Pan chorąży ruszył marszem, podchorążowie natomiast pokonywali do 50 km trasę biegiem. Zrobili pierwsza przerwę w Białogórze, aby uzupełnić wodę, a następną po 42 km w Dębnie na ciepły i większy posiłek. Później w Jastrzębiej Górze spotkali support Pana Rafała, który przekazał kurtki, bo już wtedy zaczynało się robić chłodno, a przejście z biegu na marsz powodowało, że szybciej robiło się zimno. Grupa dotarła do Władysławowa w okolicach godziny 20:00 i czekała na Pana chorążego, który po godzinie 22:00 zameldował się we Władysławowie. Tym akcentem można było zakończyć naszą współpracę z Panem Rafałem i pozostawało życzyć powodzenia w dalszych etapach marszu.

 

Serdecznie gratulujemy podchorążym, którzy kolejny raz pokazali, że mają wielkie serce - potrafią wspierać i pomagać innym. Do tego wspaniała kondyncja, pozytywna energia, którą mogą zarażac innych!!!

 

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/xywmvu

 

Fot. st. mar. spec. pchor. Łukasz Hrysiak

 

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia