fbpx
środa, 23 11 2022 10:15

Komunikat organizacyjny Halowego Turnieju Koszykówki 3X3 z okazji 100 lecia powstania AMW

Koszykówka 3x3 wróciła do swoich ulicznych korzeni. Zawody łączą amatorów i profesjonalistów, gwiazdy oraz ich fanów. Tworzymy największy i najlepszy halowy turniej koszykówki 3x3 w Polsce. Na obiektach sportowych ACS AMW odbędą się pojedynki drużyn żeńskich i męskich w swoich kategoriach wiekowych. Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 15×11 metrów . Jest to de facto jedna połowa klasycznego boiska do koszykówki. Drużyny bronią się, bądź atakują – na jednej połowie, z jednym koszem, do którego należy skierować piłkę. Mecze trwają 10 minut, a każda drużyna ma 12-sekundowy limit czasu na oddanie rzutu na kosz przeciwnika. Zwycięża drużyna, która przed upływem 10 minut zdobędzie 21 punktów.

1. Organizator Turnieju : Akademickie Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia.

2. Miejsce rozgrywania Turnieju: Akademickie Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni ul. Śmidowicza 69.

3. Termin: 26 - 27 listopada 2022 r.

4.Rejestracja zespołów elektronicznie do 25.11.2022 r. do godz. 20.00 na adres:

5. Uczestnicy :

• Polonia kat. mix;
  • Wyższe Szkolnictwo Wojskowe i uczelnie woj.pomorskiego kat. open K i M;
  • Dzieci i młodzież kat. U13, U15, U17, U19.

6. Weryfikacja zawodników w dniu zawodów do 30 min przed pierwszym meczem danego zespołu.

7. Rozpoczęcia zwodów:

26.11.2022 r. od godziny 11.00

27.11.2022 r. od godziny 10.00

8. Regulamin techniczny:

• Mecze trwają 10 minut efektywnej gry z czasem akcji 12 sekund.
  • W regularnym czasie gry obowiązuje zasada „nagłej śmierci”. Drużyna, która zdobędzie jako pierwsza 21 lub więcej pkt., wygrywa mecz, jeżeli zdarzy się to przed końcem regularnego czasu gry.
  • Jeżeli wynik jest nierozstrzygnięty na koniec regularnego czasu gry, rozgrywa się dogrywkę.
  • Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 2 punkty w dogrywce, wygrywa mecz.
  • W dogrywce zasada „nagłej śmierci” nie obowiązuje.
  • Reszta przepisów oraz punktacja zgodnie z przepisami i regulaminem PZKosz.
  • System rozgrywek zostanie dopasowany do ilości zgłoszonych zespołów ostateczny komunikat umieszczony będzie, 25 listopada 2022 na stronie Akademickiego Centrum Sportowego AMW: acs.amw.gdynia.pl
  • O ostatecznym sposobie przeprowadzenia Zawodów, systemu rozgrywek decyduje Organizator.