fbpx
środa, 16 11 2022 10:21

Sukces AMW w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Futsalu!

Napisał

Wielki Sukces Podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Futsalu!

W dniach 14-15.11.2022 r. na Arenie Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyły się Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Futsalu, w których to nasi podchorążowie stanęli na szczycie podium, pokonując w pierwszym meczu Lotniczą Akademię Wojskową (5:3). Następnie wygrywając mecz z drużyną Wojskowej Akademii Technicznej wynikiem (4:2) i na końcu nieznacznie przegrywając z Akademią Wojsk Lądowych (1:2). Suma zdobytych punktów zapewniła im zwycięstwo.

Reprezentacja AMW pod kierownictwem trenera kmdr rez. Roberta WERESZKO składała się z następujących zawodników:

st. mat pchor. SZULTEK Szymon (Kapitan)

bsmt pchor. SAWICKI Bartosz
mat pchor. REKUSZ Kacper
mat pchor. PREUSS Maciej
mat pchor. SZLAS Adrian

st. mat pchor. WILMOWICZ Bartosz
st. mar. pchor. ŻEGLARSKI Gracjan
st. mar. pchor. PIÓR Kacper

st. mat pchor. WOJTYNA Wojciech
mar. pchor. HRYSIAK Łukasz
mar. pchor. DALECKI Jakub
mar. pchor. KRÓL Jan
mar.  pchor. MOJSIEJENKO Aleksander


Najlepszymi strzelcami okazali się: st. mat pchor. Szymon SZULTEK oraz st. mar. pchor. Gracjan ŻEGLARSKI, którzy we wszystkich meczach zdobyli łącznie po 3 bramki.

Klasyfikacja Końcowa:
I. Akademia Marynarki Wojennej
II. Akademia Wojsk Lądowych
III. Wojskowa Akademia Techniczna
IV. Lotnicza Akademia Wojskowa

W 6 rozegranych meczach strzelono łącznie 26 bramek. Sędziowie udzielili 10 upomnień w formie żółtych kartek. Żaden z zawodników nie doznał kontuzji. Na zakończenie, wręczone zostały puchary, medale oraz wyróżnienia.

 

tekst: st. mat pchor. Patryk KOŚCIŃSKI 

 

 

A jak to czuł z pozycji trenera - jeden z twórców tego sukcesu, człowiek orkiestra, fan piłki nożnej, autor wielu pięknych sukcesów drużyny Marynarki Wojennej, a teraz AMW - kmdr rez. Robert Wereszko:

 

"Marynarze" przeszli przez turniej jak burza i już po dwóch meczach zapewnili sobie I. miejsce i łupy wojenne w postaci okazałego pucharu ufundowanego przez Rektora - Komendanta AMW i złotych medali, zdecydowanie pokonując w pierwszym meczu "Lotników" 5:3  a w kolejnym ubiegłorocznych mistrzów "Watowców" 4:2. 

Podchorążowie AMW ostro strzelali zdobywając 10 bramek, czyli tyle ile łącznie dwie kolejne drużyny w klasyfikacji. Hat-trickiem w drugim meczu popisał się Szymon SZULTEK, znaczy kapitan drużyny a na liście strzelców bramek złotymi zgłoskami zapisali się także Gracjan ŻEGLARSKI - strzelec 3 bramek oraz Łukasz HRYSIAK, Kacper PIÓR, Aleksander MOJSIEJENKO i Jan KRÓL. Do zwycięstwa na pokładzie Areny Akademickiego Centrum Sportowego AMW niósł "Marynarzy" żywiołowy doping podchorążych i studentów. Z uwagi na podobny dorobek punktowy i bramkowy oraz remis w bezpośrednim meczu drużyn WAT i AWL,  o II. miejscu i tytule Wicemistrza musiała rozstrzygnąć emocjonująca seria rzutów karnych. W tej wyższą skutecznością rażenia wykazała się drużyna "Lądowców". 

Najlepszym strzelcem mistrzostw został wybrany Igor BĄK z LAW, który podobnie jak dwaj "Marynarze" zaliczył 3 celne trafienia, a najlepszym bramkarzem został wybrany Filip ADAMSKI, który przyczynił się do wywalczenia  srebrnych medali przez AWL. Medale brązowe przypadły podchorążym WAT.  Drużynie AMW, która zajęła I. miejsce w Mistrzostwach i w ten sposób uświetniła jubileusz 100-lecia AMW przypadnie także zaszczyt reprezentowania Wyższego Szkolnictwa Wojskowego na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Futsalu, które już w najbliższy weekend rozpoczną się w Giżycku.

 

Wielkie gratulacje dla drużyny i kibiców, którzy stworzyli prawdziwą sportową atmosferę - spektakl z duchem walki!!!

 

Galeria: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/4581-mistrzostwa-wyzszego-szkolnictwa-wojskowego-w-futsalu-15-11-2022

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia