fbpx
czwartek, 21 10 2021 09:26

Sukces Reprezentacji AMW w Biegu Głównym o Puchar Poczty Polskiej

Napisał

W sobotę 16 października, reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni pod opieką dyrektora Akademickiego Centrum Sportowego  kmdr. por. rez. Dariusza Sapiejki wzięła udział w biegu głównym o Puchar Poczty Polskiej S.A.

Na zaproszenie Komitetu Sportu i Turystyki Poczty Polskiej S.A. reprezentacja AMW miała okazję uczestniczyć w warszawskich zawodach biegowych na głównym dystansie 10 km. Wydarzenie to ma już swoją historię, które od 9 lat gromadzi na swoim starcie nie tylko pracowników Poczty Polskiej S.A., ale również jej sympatyków.

bieg5

W przepięknej scenerii Parku Szymańskiego,  43 biegaczy – podchorążych wszystkich roczników walczyło o medale.  Na starcie biegu stanął także wykładowca ACS kmdr ppor. Maciej Bzdawski, który pokonał trasę w bardzo dobrym czasie. Podchorążowie pokazali dobre przygotowanie wytrzymałościowe i uzyskali wysokie miejsca indywidualne. W kategorii kobiecej miejsce pierwsze zajęła pchor. Zuzanna Tomczak, a trzecie pchor. Aleksandra Sobolewska. Natomiast w kategorii męskiej na drugim i trzecim miejscu stanęli również podchorążowie z AMW. Drugie miejsce zajął Patryk Kościński, a trzeci był Łukasz Hrysiak.

Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Akademii Marynarki Wojennej w biegu na 10 km., w których pierwsze trójki przedstawiają się następująco:

Kobiety

1. miejsce mar pchor. Zuzanna Tomczak

2. miejsce st. mar. pchor. Aleksandra Sobolewska

3. miejsce st. mar. pchor. Sandra Rogala

Mężczyźni

1. miejsce st. mat pchor. Patryk Kościński

2. miejsce mar. pchor. Łukasz Hrysiak

3. miejsce mar. pchor. Gracjan Żeglarski

Dziękujemy organizatorom Biegu o Puchar Poczty Polskiej za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu sportowym oraz za wspaniałą atmosferę i serdeczne przyjęcie naszej marynarskiej reprezentacji.

Klasyfikacja indywidualna OPEN

 

 

fb1tw1yt1 in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia