UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA STUDIÓW PRZEZ PODCHORĄŻYCH Z KUWEJTU
Wydrukuj tę stronę
środa, 22 lipiec 2020 07:54

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA STUDIÓW PRZEZ PODCHORĄŻYCH Z KUWEJTU

W piątek 24 lipca, w Audytorium AMW odbyła się uroczystość ukończenia studiów przez 37 podchorążych z Kuwejtu. Wszyscy studiowali na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, w tym 18 w specjalności straż graniczna, a 19 w specjalności marynarka wojenna. Podczas uroczystości wszyscy podchorążowie otrzymali kordziki honorowe MW oraz dyplomy ukończenia studiów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Attache Państwa Kuwejt w Niemczech Brigadier General Adnan Amer oraz dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof Jaworski.

Uroczystość rozpoczęła się od odtworzenia hymnów państwowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Państwa Kuwejt.

MIL 4334

Rektor-Komendant AMW uhonorował absolwentów kończących naukę za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce, sporcie oraz za wzorową postawę żołnierską. Studia z najlepszymi lokatami ukończyli:

  • MIDN Faisal AL-KHALEDI
  • MIDN Ebraheem AL-KANDERI
  • MIDN Abdulrahman AL-MOUNES

Za osiągnięcia w sporcie wyróżniony został MIDN Mohammad AL-HASHASH. Natomiast za wzorową postawę żołnierską uhonorowany został MIDN Ebraheem AL-KANDERI.

Na dzisiejszą uroczystość gratulacje i życzenia przesłali: przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej Państwa Kuwejt Major General Waleed AlSardi, przedstawiciel Ministra Spraw Wewnętrznych Państwa Kuwejt Major General Salem AlSabah oraz Dyrektor Generalny Akademii Nauk o Bezpieczeństwie General Nasser Buresli.

MIL 4628

Zagraniczni podchorążowie podczas swojego pobytu w murach naszej uczelni nie tylko nauczyli się marynarskiego rzemiosła, ale również wojskowej dyscypliny, języków obcych, w tym języka polskiego oraz posiedli wiedzę i umiejętności praktyczne.

 

Wzorem lat ubiegłych uroczystość była transmitowana online na kanale YouTube AMW.

 

Podchorążowie z krajów Zatoki Perskiej (Katar, Kuwejt, Arabia Saudyjska) kształcą się w polskiej uczelni od 2015 roku. Tegoroczni absolwenci do uczelni przybyli w 2016 roku. Obecnie w AMW kształci się 76 podchorążych zagranicznych.