NAGRODA POLSKIEGO PRZEMYSŁU OBRONNEGO DEFENDER 2018
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 09:28

NAGRODA POLSKIEGO PRZEMYSŁU OBRONNEGO DEFENDER 2018

Podczas XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach Konsorcjum Naukowo-Przemysłowe w składzie: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Lider Konsorcjum), Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, PIT-RADWAR S.A. w Warszawie i Zakłady Mechaniczne TARNÓW S.A. w Tarnowie otrzymało prestiżową nagrodę polskiego przemysłu obronnego Defender 2018 przyznaną za  35 mm Okrętowy System Uzbrojenia (OSU-35).

DSC 0796

35 mm Okrętowy System Uzbrojenia to pierwszy polski, autonomiczny okrętowy system uzbrojenia zdatny do zwalczania celów powietrznych, nawodnych i brzegowych. System OSU-35 jest wynikiem realizacji projektu rozwojowego pt. „35 mm automatyczna armata morska KDA z zabudowanym na okręcie systemem kierowania ogniem wykorzystującym Zintegrowaną Głowicę Śledzącą ZGS-158 wykonaną w wersji morskiej wraz ze stanowiskiem kierowania ogniem”. Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków na naukę w latach 2012 - 2018. Kierownikiem zespołu merytorycznego AMW jest kmdr. por. Stanisław Milewski.

W drugim dniu targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach na stoisku Akademii Marynarki Wojennej odbyło się przekazanie podpisanego Listu Intencyjnego o wzajemnej współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi „Tarnów” S. A. a Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni.

Podpisany List Intencyjny dotyczy wzajemnej współpracy przy opracowaniu i wdrożeniu do produkcji nowej generacji materiałów funkcjonalnych do zastosowań w przemyśle zbrojeniowym, okrętowym.

Strony zawarły porozumienie o współpracy, której celem jest wykorzystanie potencjału badawczego i prowadzenie wspólnych badań naukowych.

W rezultacie prowadzonych badań opracowane zostaną nowe efektywne technologie wytwarzania materiałów kompozytowych, towarzyszyć im będą poszukiwania materiałów o unikatowych właściwościach, w szczególności odpornych na przebijanie i o dobrej odporności korozyjnej, z przeznaczeniem dla morskiego przemysłu obronnego.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia