wtorek, 03 lipiec 2018 09:58

LETNIA SZKOŁA CYBERBEZPIECZEŃSTWA

- Jest wiele instytucji, które zajmują się problematyką cyberbezpieczeństwa. Potrzebna jest koordynacja działań dlatego m.in. powstał projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który wiele spraw normuje. Są tam również zadania dla Ministerstwa Obrony Narodowej – mówił podczas inauguracji Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.

07 02 amw 002

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej organizuje III Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa pt. „Cyber Odyseja—wyzwania XXI wieku”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób zajmujących się problematyką cyberbezpieczeństwa w tym zwalczania cyberprzestępczości w ramach  infrastruktury krytycznej. Szkoła zorganizowana jest we współpracy Grupą Lotos S.A., Energą S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi.

07 02 amw 012

III edycja Letniej Szkoły skierowana jest w szczególności do operatorów infrastruktury krytycznej, na których spoczywa między innymi obowiązek ochrony przed zagrożeniami związanymi z aktami szeroko rozumianej cyberprzestępczości i cyberterroryzmu. Spotkania są okazją do wymiany doświadczeń, a także szansą na  wypracowanie wzorców bezpieczeństwa, które będą mogły być wykorzystane w przyszłości.

07 02 amw 001

 Uczestnicy tygodniowych wykładów i warsztatów „III Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa” wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów związanych m.in. z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej. W ramach warsztatów przedstawione i omówione zostaną przypadki zdiagnozowanych cyberataków. Uzupełnieniem każdego z tematów będą wspólne ćwiczenia prowadzone przez eksperta z danej dziedziny. Spotkanie potrwa do 6 lipca.

Elementami infrastruktury krytycznej są obiekty i instalacje pełniące strategiczną rolę w funkcjonowaniu państwa, dlatego ich ochrona ma priorytetowe znaczenie w całym systemie bezpieczeństwa.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia