czwartek, 07 czerwiec 2018 10:08

LETNIE PRAKTYKI PODCHORĄŻYCH

Podchorążowie  4. roku Akademii Marynarki Wojennej rozpoczęli letnie praktyki w 13. dywizjonie Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na pokładzie ORP „Kormoran” mają okazję poznać specyfikę służby na okręcie typu niszczyciel min. W ramach zajęć  zapoznali się z możliwościami okrętu w zakresie zwalczania, wykrywania, klasyfikacji i niszczenia min morskich.


DSC 6537

W ciągu pierwszych dni praktyk  podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej mieli okazję do zapoznania się z wyposażeniem i możliwościami okrętu. Poznali okrętowe systemy zwalczania min, w tym pojazdy podwodne do zwalczania min t. Głuptak, Morświn, SAAB DoubleEagle Mk3. W ramach praktyk odbyły się również zajęcia z budowy i wyposażenia Autonomicznego Pojazdu Podwodnego AUV t. Hugin 1000.


DSC 6541

Każdy rok studiów w Akademii Marynarki Wojennej kończy się praktykami. To istotny element szkolenia przyszłych oficerów MW RP. Stopień trudności rośnie wraz z latami nauki. Podchorążowie zaczynają od praktyk marynarskich i żeglarskich, gdzie poznają podstawy morskiego rzemiosła. Następnie przechodzą do coraz bardziej skomplikowanych sprawdzianów, odbywają praktyki specjalistyczne, uzbrojeniowe – wtedy w praktyce sprawdzają teorię zdobytą w uczelni oraz na symulatorach. Na koniec studiów czekają ich praktyki oficerskie i dowódcze, wtedy mają okazję poznać trudną sztukę kierowania ludźmi.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia