Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

AKADEMICKI OŚRODEK SZKOLENIOWY I JEGO OKOLICE W MIESIĄC PO NAWAŁNICY

2017-09-18 10:48:37

Przejście frontu burzowego o niespotykanej sile w dniu 11 sierpnia 2017 roku przez obszar Polski spowodowało śmierć osób oraz znaczne szkody w drzewostanie Lasów Państwowych, budynków i zabudowań gospodarczych. Początkowa faza kształtowania się frontu miała miejsce na południowy zachód poza granicami Polski. Następnie od godziny 1600 nastąpiło szybkie przemieszczanie się z kierunku SW na NE. Prędkość przemieszczania frontu miejscami przekraczała 100 km/h, a największe zniszczenia i straty wystąpiły w środkowym obszarze jego przemieszczania (obszar zniszczeń od wiatru drzewostanu Lasów Państwowych – zaznaczony na mapie).

Front przemieścił się przez teren Akademickiego Ośrodka Szkoleniowego w Czernicy (AOS Czernica) w dniu 11 sierpnia 2017 roku około godziny 2305. W wyniku uderzenia wiatru o sile zbliżonej do huraganu wyrządzone zostały znaczne szkody w infrastrukturze ośrodka, a największe straty poniesione zostały w zasobach drzewostanu. W miesiąc po nawałnicy życie w AOS wraca w szybkim tempie do normy, dzięki ciężkiej, systematycznej i sumiennej pracy pracowników AMW i personelu ośrodka.

Ze skalą zniszczeń ciągle można się spotkać poza terenem ośrodka. Dużo czasu minie, aż okolica zostanie doprowadzona do stanu pierwotnego. Wielkie straty w drzewostanie są widoczne w najbliższym otoczeniu i świadczą o skali żywiołu, jaki dotknął ten obszar.

Opracowanie i zdjęcia : Czesław Dyrcz.


Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl