Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego

2017-08-14 11:32:47
W poniedziałek 14 sierpnia, na placu apelowym Akademii Marynarki Wojennej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. Została podniesiona flaga państwowa oraz flaga NATO. Odczytano rozkaz okolicznościowy oraz informację w sprawie ustanowienia Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Rektor-Komendant kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht złożył całej społeczności akademickiej życzenia, szczególnie podziękował rodzinom żołnierzy oraz pracownikom cywilnym, którzy także zabezpieczają funkcjonowanie uczelni.

Szczególne słowa podziękowań, a także życzeń proszę przekazać swoim najbliższym, którzy wspierają nas żołnierzy w czasie służby. Bez ich wsparcia ciężko byłoby nam wykonywać wszystkie zadania na maksimum możliwości – życzył Rektor-Komendant w trakcie przemówienia. Społeczność akademicką zaprosił do czynnego udziału w obchodach zorganizowanych w garnizonie Gdynia.

Natomiast w swoim rozkazie z okazji Święta Wojska Polskiego zwrócił uwagę na to, że bohaterstwo i pamięć żołnierzy oddających swe życie za wolność nadaje naszemu Świętu wyjątkową rangę. (…) Armia Polska prowadzona przez Marszałka Józefa Piłsudskiego przez swoją zaciętość i upór, a przede wszystkim miłość do ojczyzny stawiła czoła nadchodzącemu wrogowi. Czyny naszych rodaków ukazują najważniejsze cnoty honoru i wierności w służbie dla kraju, to one dla dzisiejszego pokolenia powinny być cennym drogowskazem. (…)Pamiętajmy, że Dzień Wojska Polskiego to nie tylko nasze święto – żołnierzy, ale także święto nas wszystkich. To dzień całego narodu, mogącego żyć w bezpiecznych granicach, będącego jednocześnie członkiem Unii Europejskiej i NATO, a więc posiadającego silną pozycję na arenie międzynarodowej.

Na koniec uroczystości odbyła się defilada pododdziałów akademii Marynarki Wojennej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl