Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z WETERANAMI

2017-03-24 15:53:54
Już 28 marca br. o godz. 10:00 zapraszamy do Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na prelekcję z żołnierzami z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do spotkania twarzą w twarz z żołnierzami, którzy wielokrotnie uczestniczyli w misjach w Kosowie, Iraku, Czadzie i Afganistanie, dokonując czynów bojowych połączonych z ofiarnością i odwagą. Wydarzenie nie jest tylko zwykłym wykładem, lecz będzie to pokaz multimedialny z wykorzystaniem autorskich materiałów zaproszonych żołnierzy.

Pierwsza część spotkania dotyczyć będzie misji pokojowych, w których polscy żołnierze brali udział. Następnie wystąpi gość specjalny: chor. Przemysław Wójtowicz – weteran poszkodowany podczas misji w Afganistanie.
Więcej informacji o sylwetce p. Wójtowicza znajdziecie Państwo pod linkami:
https://www.youtube.com/watch?v=E13-flWsqrM
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14024949,Polski_snajper_z_Afganistanu__Juz_nigdy_nie_pociagne.html
Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą MON i pełni funkcję ośrodka, w którym weterani uzyskują pomoc, radę oraz korzystają z konsultacji, w szczególności prawnych i psychologicznych, w zakresie możliwości rozwiązania nurtujących ich problemów. Istotną płaszczyzną działania Centrum jest realizacja zadań o charakterze edukacyjno-promocyjnym i popularyzatorskim. Poprzez różne formy działalności chcą upowszechniać wśród społeczeństwa dorobek i znaczenie udziału żołnierzy w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone 265 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl