Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

STUDENT WOJSKOWY AMW UKOŃCZYŁ „SETKĘ KOMANDOSA”

2017-03-23 14:49:29
W piątek 17 marca odbył się bieg „I Setka Komandosa”. Ten ultramaraton o długości 100 km odbył się w miejscowości Lubliniec-Kokotek przy Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym „SILESIANA” o godzinie 22:00. W biegu wystartowali zarówno żołnierze jak i cywile, łącznie 120 uczestników, w tym reprezentant Akademii Marynarki Wojennej mar. pchor. Jakub Kaczmarczyk. Zawody zostały zorganizowane przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” oraz pod patronatem Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Zgodnie z regulaminem zawodów należało wystartować w pełnym umundurowaniu polowym (mundur z długim rękawem, buty kroju wojskowego z cholewką za kostkę), z plecakiem w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o wadze minimum 10 kg na pierwszym 10 km odcinku biegu. Kolejne 30 km należało pokonać w pełnym umundurowaniu polowym. Ostatnie 60 km można było pokonywać w stroju dowolnym.
Mar. pchor. Jakub Kaczmarczyk ukończył z czasem 19 godzin 10 minut 40 sekund, co pozwoliło na zajęcie 84 pozycji.

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg na pierwszych 30 miejscach, otrzymali trofea. Osoby, które pokonały cały dystans w wyznaczonym limicie czasowym, otrzymały z rąk dowódcy JW 4101 ppłk. Michała Strzeleckiego, pamiątkowy medal oraz dyplom.
Bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem medialnym.