Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

REKRUTACJA NA STUDIA WOJSKOWE

2017-02-24 14:28:40
Do 31 marca 2017 r. trwa rejestracja on-line, która umożliwia złożenie wniosku na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. W roku akademickim 2017/2018 studia dla kandydatów na żołnierzy zawodowych będą prowadzone na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (limit miejsc: 48), na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym (limit miejsc: 40) oraz na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich (limit miejsc: 12).

Planując studia wojskowe w AMW należy zdawać sobie sprawę, że jedynymi punktowanymi przedmiotami podczas postępowania kwalifikacyjnego jest matematyka i język angielski. Ponadto zdawanie tych przedmiotów na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym zwiększa znacznie szanse przyjęcia do Uczelni.
Studia rozpoczynają się powołaniem do wojska i szkoleniem podstawowym, zazwyczaj w drugiej dekadzie sierpnia. Obejmuje ono 4 tygodnie szkolenia na lądzie oraz dwutygodniową kwalifikacyjną praktykę kandydacką na okręcie.
Rok akademicki trwa od 1 października do 30 września następnego roku i dzieli się na dwa semestry: zimowy i letni. Każdy semestr kończy się dwutygodniową sesją egzaminacyjną, w czasie której podchorążowie zdają egzaminy z przedmiotów określonych w planie studiów. Każdego roku, zazwyczaj w sezonie letnim, podchorążowie odbywają praktyki na okrętach MW (także zagraniczne rejsy szkoleniowe), w stoczniach i zakładach produkcyjnych oraz wykorzystują urlop wypoczynkowy (30 dni).
Studia w Akademii Marynarki Wojennej są bezpłatne.  Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje dyplom oraz stopień wojskowy podporucznika marynarki, co gwarantuje pracę na okrętach lub w jednostkach i instytucjach MW RP. Ponadto posiada uprawnienia do uzyskania dyplomu oficera Polskiej Marynarki Handlowej w dziale pokładowym lub elektromaszynowym na poziomie operacyjnym.
Szczegóły odnośnie rekrutacji można znaleźć tutaj: http://www.amw.gdynia.pl/title,Rekrutacja_wojskowa,pid,30,mid,1.html

Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl