Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube
1 - 2 - 3  z  3

WYJAZD STUDYJNY WDIOM

W czwartek 16 lutego 2017 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Morskiego oraz studenci Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Pucka w ramach pracy naukowo-badawczej: „Bezpieczeństwo mieszkańców małych miast powiatowych województwa pomorskiego”.
2017-02-17 13:00:39

NOWI INŻYNIEROWIE W MARYNARCE WOJENNEJ

W czwartek 16 lutego, w Auli Akademii Marynarki Wojennej im. Króla Zygmunta Augusta odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów po ukończeniu studiów inżynierskich przez studentów wojskowych. Inżynierami zastało 18 podchorążych – absolwentów studiów I stopnia. W uroczystości udział wziął dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał dr Stanisław Zarychta, dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, duchowieństwo oraz rodziny absolwentów.
2017-02-16 14:25:07

POWRÓT PODCHORĄŻYCH Z REJSU ZIMOWEGO

W środę, 15 lutego o godz. 10:00, do Gdyni z rejsu zimowego powrócili podchorążowie piątego roku Akademii Marynarki Wojennej. Studenci dziesięciodniową praktykę odbywali na ORP „Arctowski”. W czasie rejsu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i utrwalenia nawyków dobrej praktyki morskiej w trudnych zimowych warunkach. To był ostatni praktyczny sprawdzian przed dalszą już zawodową służbą wojskową. Pełnili obowiązki pomocnika oficera wachtowego nawigatora i mechanika.
2017-02-13 13:27:50

WSPOMNIENIE POWROTU ORP „ISKRA” Z REJSU DOOKOŁA ŚWIATA

Dwadzieścia jeden lat temu 10 lutego 1996 roku do Gdyni powrócił z rejsu dookoła świata szkolny okręt żaglowy ORP „Iskra”. Rejs żaglowca Marynarki Wojennej RP, jego załogi i dziesięciu miesięcy zmagań z żywiołem na morzach i oceanach przeszedł do historii Polskiej Marynarki Wojennej, polskiego szkolnictwa wojskowego i żeglarstwa. Rocznica zakończenia rejsu jest okazją przypomnienia tamtych chwil wraz z pozostawieniem tego wydarzenia w naszej akademickiej pamięci.
2017-02-13 09:28:58

ZAPROSZENIE DO MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ

Rok 2017, ustanowiony przez Sejm RP rokiem generała Józefa Hallera, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczyna otwarciem wystawy poświęconej temu żołnierzowi i politykowi. Prezentowane pamiątki przybliżają postać generała oraz wydarzenia historyczne nierozerwalnie związane z jego osobą, takie jak utworzenie „Błękitnej Armii” we Francji w roku 1918 czy zaślubiny Polski z Morzem w lutym 1920 roku. Replika pierścienia, daru gdańskiej Polonii, wrzuconego przez generała do morza podczas tej uroczystości, jest tylko jednym z wielu eksponatów, jakie można obejrzeć na wystawie.
2017-02-08 15:05:24

Publikacja Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Morskiego RP

W piątek 10 lutego br. o godz. 10.00. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentowana zostanie Strategiczna Koncepcja Bezpieczeństwa Morskiego RP. W dokumencie opracowanym przez zespół działający przy Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przedstawiona zostanie m.in. wizja rozwoju polskich sił morskich, w tym Marynarki Wojennej RP.
2017-02-08 12:25:17

UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej zaprasza chętne dzieci do udziału w projekcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych dla uczniów klas I-III - Mali odkrywcy wielkich głębin morskich oraz uczniów klas IV-VI - Młodzi badacze tajemnic Morza Bałtyckiego. Zajęcia są bezpłatne, obejmują cykl ośmiu spotkań.
2017-02-08 11:41:35
Wszelkie prawa zastrzeżone 1124 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl