Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

Sekcja Żeglarska

 treningi: zgodnie z ustaleniami prowadzącego
prowadzący: mgr Ireneusz Kamiński


„Navigare necesse est, vivere non est necesse” – żeglowanie jest rzeczą konieczną, życie – niekonieczną. Słowa Pompejusza, rzymskiego polityka i dowódcy wojskowego, stanowią o miejscu żeglarstwa naszej uczelni. Charakter akademii, nierozerwalnie związany z morzem, kształtowany jest również poprzez działalność żeglarską.
Sekcja żeglarska działająca w ramach Ośrodka Wychowania Fizycznego i Sportu, realizuje zadania zgodnie z programem studiów zarówno na kierunkach wojskowych jak i cywilnych. Są to zajęcia w ramach przedmiotu Wychowanie fizyczne, praktyk żeglarskich, rejsów morskich oraz udziału w treningach i regatach żeglarskich. Sekcja żeglarska we współpracy z Klubem Sportowym „Iskra” organizuje m.in. Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej, które corocznie gromadzą około stu żeglarzy z całej Polski.
W dyspozycji sekcji znajdują się jachty regatowe (Skippi 650, klasy 730, Laser), jachty szkoleniowo-turystyczne (Omega), jacht morski (Delphia 40) oraz łodzie wiosłowe i motorowe. Na bazie powyższego sprzętu i z wykorzystaniem kadry AMW, realizowane są m.in. szkolenia na stopień żeglarza jachtowego oraz stopnie motorowodne. Nasze jachty żeglują zarówno po Zatoce Gdańskiej, Morzu Bałtyckim jak i po jeziorach. Duży nacisk kładzie się na pierwiastek sportowy żeglarstwa. Studenci akademii uczestniczą w regatach krajowych i zagranicznych. Podchorążowie dodatkowo mogą brać udział w rywalizacji w ramach Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM), gdzie możemy pochwalić się medalami rangi Mistrzostw Świata i Europy.
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl