Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

Charakterystyka dyscypliny

treningi:
wtorek 14.45-16.00 
czwartek 14.45-16.00 i 18.30 - 20.00
dr Piotr Górski 


Samoobrona – działania mające na celu obronę przed fizycznym atakiem napastnika. Używa się tego terminu jako określenia umiejętności walki praktycznej polegającej na obronie przed atakiem bezpośrednim przeciwnika bez broni, jak również z bronią białą, lub palną.

Na techniki samoobrony składa się dorobek wielu sztuk walki, z których najważniejsze to: boks, kickboxing, muay thai, zapasy, judo, karate, ju jitsu oraz nowoczesne wojskowe style walki tj. krav maga, combat 56.
Na zajęciach z samoobrony student poznaje podstawowe techniki walki na bazie wojskowej walki krav maga będącej obowiązującym aktualnie systemem walki w bliskim kontakcie w Wojsku Polskim. Do podstawowych zagadnień realizowanych na zajęciach należą: pady, ciosy, kopnięcia, obrony przed ciosami i kopnięciami, obrony przed obchwytami i duszeniami, obrony przed szantażem i atakiem nożem, obrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem (pałka), obrony przed szantażem bronią krótką. Treningi, oprócz elementu zdobywania umiejętności, posiadają charakter kondycyjny i kontaktowy, stąd do bezpiecznego uczestnictwa w nich wskazana jest podstawowa sprawność fizyczna i zdrowotna.

drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl