Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

informacje

treningi:
środa 13.00 i 15.00
czwartek 9.00
trener:
dr Piotr Górski

istnieje możliwość kontynuacji treningów w sekcji strzeleckiej WKS FLOTA Gdynia
kontakt: dyr. Andrzej Stępień tel. 602 700 722
WKS FLOTA GDYNIA


 Strzelectwo – ogół aktywności związanej z użyciem broni palnej lub broni pneumatycznej, zarówno bojowym, jak i sportowym, myśliwskim oraz rekreacyjnym. Mianem strzelectwa sportowego określa się dyscypliny sportu polegające na współzawodnictwie w strzelaniu ze sportowej broni palnej albo pneumatycznej do tarczy lub celów ruchomych.
Strzelectwo znalazło się w programie olimpijskim już podczas pierwszych igrzysk w Atenach w roku 1896. Wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje strzelań – z karabinów (w postawie leżącej, stojącej i klęczącej), z pistoletów (w postawie stojącej) oraz ze strzelb śrutowych do rzutków. Konkurencje można również podzielić ze względu na sposób strzelania. W konkurencjach dynamicznych zawodnicy oddają wiele jedno- lub kilkustrzałowych serii na polecenie sędziego, w konkurencjach statycznych oddają pojedyncze strzały we własnym tempie w określonym czasie dla całej konkurencji. Przed każdą konkurencją zawodnicy oddają strzały próbne.
W niektórych konkurencjach na prestiżowych zawodach (olimpiada, mistrzostwa świata) rozgrywane są wersje konkurencji z finałem. Jest to dodatkowa seria, w której uczestniczy ośmiu najlepszych zawodników, a wyniki liczy się z dokładnością do 0,1 punktu. Zatem maksymalny wynik jaki można uzyskać w finale za jeden strzał to 10,9 punktu. Finał ze względu na uczestnictwo najlepszych zawodników oraz ograniczenie czasu, a także ilości strzałów jest bardziej widowiskowy od długotrwałych konkurencji eliminacyjnych.
Strzelectwo, to nie tylko sport, ale także użyteczne użycie broni na potrzeby myślistwa oraz służb mundurowych. Zarówno w strzelaniu sportowym, jak i użytecznym, skrystalizowały się dwa główne nurty w konstrukcji broni: broń krótka (pistolet) i broń długa (karabin). Student na zajęciach nabywa podstawowych umiejętności strzeleckich zarówno z broni krótkiej, jak i z długiej, z naciskiem jednak na broń krótką, która charakteryzuje się większą dostępnością, użytecznością, dominuje na rynku, jako broń osobista oraz preferowana jest przez policję. Student realizuje treningi strzeleckie z broni pneumatycznej oraz z użyciem nowoczesnych symulatorów.
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl