Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

Pomorskie Forum Bezpieczeństwa

   

Pomorskie Forum

BezpieczeństwaAktualności

Czasopisma Kontakt
  
 
     Szanowni Państwo!

     Oddajemy państwu do dyspozycji, łamy Pomorskiego Forum Bezpieczeństwa. Z założenia ma to być miejsce, w którym będziemy mogli wymieniać się informacjami, z Państwa badań nad bezpieczeństwem.
     Dotąd nikt nie wymyślił recepty na to, jak stać się bezpiecznym. Oznacza to, że powinniśmy robić wszystko, aby ten niezwykle palący dla współczesnego świata problem rozwiązać. Wielka atrakcyjność tego obszaru naszej aktywności polega na tym, że do bezpieczeństwa wiedzie bardzo wiele dróg. Nie istnieje jedna prawda, nie istnieje żadna uniwersalna procedura i nie istnieją ludzie, którzy na temat bezpieczeństwa wiedzą wszystko. Właśnie to powinno napędzać nas - badaczy, do dążenia do poszerzenia wiedzy. Realizując badania naukowe rozwiązujemy problemy, które nurtują nas od dawna. Nikt nie zrobi tego za nas. Odpowiednio szybka reakcja na zagrożenia, jest bardzo często jedynym skutecznym sposobem jego neutralizacji. Chcemy być skuteczni, chcemy aby nasze działania były efektywne. Oznacza to, że dostrzegamy potencjalne zagrożenia, i chcemy im przeciwdziałać. Jednak nasze działania będą o wiele bardziej skuteczne, jeśli będziemy to robić dużą, silną grupą. Właśnie temu ma służyć Forum.
     To tutaj, każdy kto ma coś do powiedzenia na tematy związane z bezpieczeństwem, może znaleźć ludzi z którymi będzie mógł podyskutować, lub wymienić się swoimi doświadczeniami. To właśnie tutaj, dyskusja będzie miała szanse być prowadzona zawsze merytorycznie.
    Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich, chętnie patronuje tego typu inicjatywom. Mam nadzieję, że Państwa prace staną się inspiracją do wszczęcia nowych projektów naukowo – badawczych, które spowodują, że nasze działania w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki staną się bardziej efektywne.
Publikacje kierowane będą przede wszystkim, do środowisk związanych z bezpieczeństwem, pracowników nauki, studentów, doktorantów, oraz wszystkich środowisk akademickich w kraju i za granicą.
     Wśród czynników, które miały istotny wpływ na powstanie niniejszego czasopisma, należy wymienić: I Pomorskie Forum Bezpieczeństwa Służby i Pracy Formacji Mundurowych, debatę i wymianę doświadczeń w zakresie metod kształtowania pożądanych osobowości żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników formacji mundurowych, ale przede wszystkim brak na rynku wydawniczym czasopisma, skupiającego w jednym miejscu działania praktyczne i teoretyczne na rzecz bezpieczeństwa, łączące komponent militarny z niemilitarnym.
   Intencją twórców PFB jest aby nowy periodyk, stał się też pomocą dydaktyczno-naukową dla studentów, uczelnianych kadr i instytucji związanych z bezpieczeństwem narodowym i wewnętrznym oraz dla tych którzy współtworzą bezpieczeństwo tak na szczeblu lokalnym jak i krajowym.
   
Zapraszamy więc do lektury oraz do nadsyłania prac. Informacje dla autorów znajdziecie Państwo wewnątrz numeru oraz na naszej stronie internetowego wydania www.amw.gdynia.pl w zakładce WDiOM - Pomorskie Forum Bezpieczeństwa.
 
 
 
 
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl