Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter

PRZYSIĘGA WOJSKOWA NA WESTERPLATTE

Prawie 700 podchorążych złoży przysięgę wojskową na Westerplatte. Uroczystość odbędzie się w piątek 22 września o 12:00. Wspólnie ślubować Ojczyźnie będą kandydaci na żołnierzy zawodowych z trzech uczelni wojskowych: Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Akademii Marynarki Wojennej. To początek drogi wojskowej, której celem jest uzyskanie szlifów oficerskich.
2017-09-19 12:22:41

AKADEMICKI OŚRODEK SZKOLENIOWY I JEGO OKOLICE W MIESIĄC PO NAWAŁNICY

Przejście frontu burzowego o niespotykanej sile w dniu 11 sierpnia 2017 roku przez obszar Polski spowodowało śmierć osób oraz znaczne szkody w drzewostanie Lasów Państwowych, budynków i zabudowań gospodarczych. Początkowa faza kształtowania się frontu miała miejsce na południowy zachód poza granicami Polski. Następnie od godziny 1600 nastąpiło szybkie przemieszczanie się z kierunku SW na NE. Prędkość przemieszczania frontu miejscami przekraczała 100 km/h, a największe zniszczenia i straty wystąpiły w środkowym obszarze jego przemieszczania (obszar zniszczeń od wiatru drzewostanu Lasów Państwowych – zaznaczony na mapie).
2017-09-18 10:48:37

KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI

W dniach od 15 do 28 września 2017 roku odbędzie się kurs przygotowawczy z matematyki dla kandydatów na studia I stopnia. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w sali 161/5 w dniu 15 września (piątek). Kurs obejmuje 60 godzin zajęć, które odbywać się będą na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym. Wpłaty należy dokonać najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Osoby dokonujące przelewu proszone są o przyniesienie pierwszego dnia potwierdzenia wpłaty.
2017-09-13 15:23:54

UDZIAŁ AMW W MIĘDZYNARODOWYM SALONIE PRZEMYSŁU OBRONNEGO

W Kielcach trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego podczas którego Akademia Marynarki Wojennej prezentuje efekty realizowanych projektów badawczych oraz ofertę dydaktyczną. Na stoisku można zapoznać się ze sprzętowymi demonstratorami biomimetycznych autonomicznych pojazdów podwodnych, hybrydowego systemu zasilania elektrycznego w sytuacjach kryzysowych oraz modułu do wielowymiarowej fizycznie obserwacji i rozpoznania podwodnego. Stoisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapoznał się z nim podsekretarz stanu prof. dr hab. Wojciech Fałkowski oraz dowódca Centrum Operacji Morskich – dowódca Komponentu Morskiego wiceadmirał dr Stanisław Zarychta.
2017-09-07 13:14:57

REKRUTACJA DODATKOWA NA STUDIA CYWILNE

Rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne I i II stopnia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej. Trwa również rekrutacja na studia niestacjonarne i podyplomowe, do wyboru kilkanaście kierunków!
2017-09-05 10:35:35

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Akademii Marynarki Wojennej od 2012 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się na rok akademicki 2017/2018. Rekrutacja trwa. Celem jego działalności jest krzewienie i przekazywanie wiedzy na temat historii Marynarki Wojennej, tradycji marynarskich a także działalności i osiągnięć AMW. Jest to jedyny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polsce skupiający się na tematyce morskiej i wojskowej. Poza wykładami uczestnicy zapoznają się z laboratoriami i symulatorami będącymi w posiadaniu AMW organizowane są wizyty w 3 Flotylli Okrętów, Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, Narodowym Muzeum Morskim, czy Muzeum Obrony Wybrzeża.
2017-09-05 10:34:21

NOWI OFICEROWIE MARYNARKI WOJENNEJ

W piątek, 1 września, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski. Aktu mianowania dokonał szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszek Surawski. Obecnością swą uroczystość zaszczycił minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, który dokonał uroczystego wręczenia nagrody Prezydenta RP – honorowej broni białej - Pałasza Honorowego Marynarki Wojennej. Promowanych zostało 22 absolwentów Akademii Marynarki Wojennej. Zgodnie z ceremoniałem, jako pierwszy, oficerskie szlify otrzymał prymus bosman podchorąży Dawid Richert.
2017-09-01 07:08:35
Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl