Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter

XXV Międzynarodowa Konferencja IATEFL

Konferencji i szkoleń metodycznych jest wiele, ale Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce (IATEFL Poland) jest tylko jedna. Organizowana co roku w innym miescie, w tym roku miała miejsce w Szczecinie w dniach 16-18.09.2016. 25 rocznica zostala uczczona trzema dniami warsztatow oraz wykładów prowadzonnych przez największe autorytety nauczania, zarówno z Polski jak i z zagranicy ( m.in. Marjorie Rosenberg, Hugh Dellar, Evan Frendo, Piotr Stenibrich, Jamie Keddie, Hanna Kryszewska).
W XXV Miedzynarodowej Konferencji IATEFL wziela udział mgr Izabela Frolików, wygrywając w konkursie szkolenie metodyczne dla nauczycieli j.angielskiego, które odbędzie się w Serbii na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku.
Serdecznie gratulujemy Naszej Koleżance - będzie wspaniale reprezentować Ekipę SJO AMW.


drukuj

Konferencja naukowa w Łodzi 2-3 czerwca 2016

 W dniach 2-3 maja dr Daria Łęska-Osiak wzięła udział w konferencji pod nazwą „Testowanie w nauczaniu języków obcych – doświadczenie i przyszłość” zorganizowanej przez Studium Języków Obcych w Łodzi oraz Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO. Wystąpienia konferencyjne poruszały tematy dot. najnowszych metod i technik testowania znajomości języków obcych. W czasie konferencji odbyło się również walne zgromadzenie członków SERMO (w tym SJO AMW) podsumowujące kolejny rok współpracy ośrodków nauczania języków obcych polskich uczelni.

drukuj

Europejski Kongres Językowy PASE

Udział nauczycieli ze Studium Języków Obcych w podnoszących kwalifikacje szkoleniach, konferencjach  i kongresach ma wieloletnią tradycję.
W tym roku grupa wykładowców wzięła udział w II Europejskim Kongresie Językowym PASE zorganizowanym w Warszawie w dniach 14-15 maja. Tegoroczny kongres był największym wydarzeniem branży edukacji językowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a wśród prelegentów znaleźli się zarówno wybitni metodycy jak Jeremy Harmer i Penny Ur,  specjaliści od nowoczesnej technologii w nauczaniu języków obcych jak Russel Stannard jak również eksperci od budowania marki nauczyciela.drukuj

Zimowa sesja egzaminacyjna

Zakończyła się kolejna edycja kursów językowych wg. STANAG 6001 w SJO. 
21 stycznia odbyły się egzaminy z języka angielskiego i rosyjskiego na poziomie 1, 26 stycznia z języka angielskiego na poziomie 2 a 28 i 29 stycznia gościliśmy Komisję zewnętrzną, która przeprowadziła egzamin z języka angielskiego na poziomie 3.

Wszystkich kursantów serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy uzyskanych wyników.

zdjecie

drukuj

SJO AMW członkiem Stowarzyszenia SERMO

Miło nam poinformować, że od grudnia 2015, Studium Języków Obcych AMW wstąpiło w poczet członków Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO.

Organizacja ta integruje oraz reprezentuje interesy lektorów na uczelniach wyższych. Ponadto, wspiera proces podnoszenia jakości nauczania języków obcych oraz wdrażania dobrych praktyk.
Członkostwo pozwoli nam na dzielenie się z innymi ośrodkami nauczania języków obcych nabytym przez lata doświadczeniem oraz pozwoli na wzbogacenie własnej wiedzy w tym temacie.


Link do strony Stowarzyszenia : http://www.sermo.org.pl/

drukuj

Spotkanie Wigilijne pracowników SJO AMW

11 grudnia 2015 w restauracji Trio w Gdyni odbyło się Spotkanie Wigilijne pracowników SJO AMW. Poniżej kilka zdjęć z tego miłego spotkania:

drukuj

Konferencja nt. umiędzynarodowienia wyższych uczelni

W dniach 4-5 grudnia 2015 w Warszawie pani mgr Krystyna Wittek oraz pani mgr Barbara Czapczyńska uczestniczyły w konferencji organizowanej przez Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie SERMO pt. Umiędzynarodowienie wyzszych uczelni - praktyczne wyzwania dla ośrodków nauczania języków obcych. 

Celem konferencji była wymiana doświadczeń związanych z szeroko pojętą internalizacją studiów, wyzwaniami, jakie stawia rosnąca mobilność studentów i absolwentów, oraz rolą, jaką w tym procesie odgrywają uczelniane ośrodki nauczania językow obcych.  
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2017 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl