Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter

O Dniu Podchorążego raz jeszcze.......

Drodzy podchorążowie, Szanowna społeczności akademicka, niedawno (29 listopada) obchodziliśmy Dzień Podchorążego – święto studentów wojskowych. Dziś natomiast zamieszczamy wspomnienia kmdr (r) Henryka Wacewicza dotyczące obchodów Dnia Podchorążego z czasów kiedy to on był podchorążym, a wtedy był pierwszym Honorowym Komendantem. W swoich wspomnieniach „Ocalić od zapomnienia Dzień Podchorążego” pisze, iż to właśnie w ówczesnej Wyższej Szkole Marynarki Wojennej narodziła się tradycja obchodów zbliżona do dzisiejszych. Zapraszamy do lektury zwłaszcza Was Podchorążowie, naprawdę warto.
2016-12-09 15:39:22

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Już w poniedziałek 12 grudnia, od godz. 9.00 w holu przy Oficerze Dyżurnym AMW, odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych. Wszystkie wyroby wykonane zostały przez wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. Dochód zostanie przeznaczony na uatrakcyjnienie ich pobytu w internacie, będą to wyjścia np. do teatru, na basen, do kina, czy też nagrody w różnych konkursach.
2016-12-09 12:54:39

WYKŁAD OTWARTY

We wtorek 13 grudnia 2016 o godz. 1400 w Auli im. Zygmunta Augusta odbędzie się wykład otwarty poświęcony tematyce: „Możliwości studenta nawigacji na lądzie. Co robić poza studiami? W jaki sposób szukać praktyki?. Wykład przeprowadzi sekretarz generalny InterManager kpt. ż.w. Kuba Szymański. Organizatorem jest Naukowe Koło Nawigacyjne FiLambda z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego.
2016-12-09 12:52:11

OBCHODY DNIA NARODOWEGO KATARU

W niedzielę, 18 grudnia przypada Dzień Narodowy Kataru. Z tej okazji Ambasador Państwa Katar w Polsce Saif AL-MIDHADIM zaprosił przedstawicieli Akademii Marynarki Wojennej wraz z Rektorem-Komendantem oraz podchorążymi z Kataru na spotkanie okolicznościowe, które miało miejsce w dniu 7 grudnia br., w warszawskim hotelu Sheraton.
2016-12-08 11:23:57

OGÓLNOPOLSKI KONKURS STUDENT-WYNALAZCA

Politechnika Świętokrzyska zaprasza do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Do konkursu mogą być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.
2016-12-06 07:52:23
Wszelkie prawa zastrzeżone 2016 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl